Kojím, kojíš, kojíme

Kojím, kojíš, kojíme

V posledných rokoch sa nie len vo svete ale aj u nás začal šialený „baby boom“. No čím viac detí sa rodí, tým viac je aj špecialistov na ich výchovu – žiaľ v mnohých prípadoch samozvaných. Rady, tipy a triky sa na nás valia z každej strany a je veľmi ťažké vyznať sa v tom, čo je naozaj potrebné a zdravé.

Veľkou témou sa stalo napríklad kojenie. Otázka „kojíš?“ prichádza hneď po informácii ohľadne hmotnosti dieťaťa a beda tej, ktorá odpovie nie. Kojenie na verejnosti už dlho nie je tabu a kojené troj či štvorročné dieťa už nie je výnimkou v kolektíve. Kojenie je prezentované ako najlepšie a jediné riešenie pokiaľ ide o zdravý vývin bábätka a matky sa tak dostávajú pod enormný tlak. Novorodičky ležia v strese v nemocničnej posteli a čakajú, kedy sa im už konečne spustí mlieko. Chcú byť predsa dokonalými matkami. No práve tento stres spôsobuje problémy s naštartovaním kojenia. A preto radíme, nestresujte sa! V tejto chvíli treba vypustiť z hlavy všetky dobre mienené rady. Vymeňte ich za radosť z bábätka, túlenie, bozkávanie a hladkanie. So štartom môžu pomôcť aj špeciálne čaje, vitamíny a pitie veľkého množstva tekutín. Ak nič z tohto nepomáha, prichádza na rad kvalitná odsávačka.

Tak je, nie len príroda, ale aj technika nám v tomto prípade vie pomôcť. Pravidelným odsávaním dostane telo signál, aby tvorbu mlieka urýchlilo a prsia sa tak už za krátky čas naplnia požadovaným množstvom. Na trhu ešte stále nájdete aj manuálne odsávačky, no tie elektrické sú určite praktickejšie, rýchlejšie a nebude vás z nich bolieť ruka. Ak chcete byť pripravené na návrat z pôrodnice, odsávačka by vám doma chýbať nemala. Praktické je, že si ju nemusíte kupovať, ale stačí si ju prenajať. Využite službu, vďaka ktorej vám odsávačku požičiame domov a po riešení problému ju pohodlne vrátite. Takto nevyhodíte zbytočne peniaze za niečo, čo využijete iba niekoľko dní a radšej ich môžete investovať do vášho dieťatka.

Stačí jeden klik a Odsávačka Medela vám pomôže naštartovať prirodzené kojenie vášho dieťaťa.