Otvorene o Intímnej hygiene

Otvorene o Intímnej hygiene

So svojou najlepšou kamarátkou určite veľmi radi rozoberáte intímne záležitosti. Najmodernejšie spôsoby epilácie, trapasy zažité v posteli či ako sa zbaviť kíl navyše po tom úžasnom koláči od babičky. Nájdu sa však aj intímnosti, ktoré si radšej nechávate pre seba. Predsa nebudete kamarátke vešať na nos to, že vás trápi nepríjemný výtok či popôrodná inkontinencia moču. Ale prečo? Rozhovory o intímnych problémoch by nemali byť tabu. Možno sa to nezdá, ale práve vďaka informovanosti by veľa žien svojim problémom predišlo.

Stačí sa pozrieť na jednoduchú vec ako je každodenná hygiena. Určite sa pravidelne umývate. Viete však o tom, že ak používate obyčajné mydlo či sprchovací gél na svoje intímne partie, tak im v skutočnosti škodíte? Ničíte tak špeciálnu hladinu pH v pošve a na základe toho sa môže objaviť zápal či bolesti pri pohlavnom styku. Správnou hygienou môžete predísť aj nepríjemným mykózam či kvasinkám, ktoré môžu v extrémnych prípadoch spôsobiť inkontinenciu alebo až neplodnosť.

Aj keď v niektorých prípadoch je už na prevenciu neskoro, nemusíte zúfať. Na veľa problémov existuje riešenie, s ktorým môže byť váš život znovu plnohodnotný. Napríklad pri popôrodnej inkontinencii spôsobenej ochabnutím svalstva, sa každodenným veľkým pomocníkom stávajú špeciálne vložky, ktoré nie len zachytávajú vlhkosť, ale absorbujú a neutralizujú aj nepríjemný zápach moču.  Ako vidíte, správna intímna hygiena by sa mala stať súčasťou nášho života, aby sme raz jej zanedbanie neľutovali.

Presvedčte sa, že intímna hygiena je téma, ktorú nemožno prehliadať. Urobte pre svoje zdravie maximum.